Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

“Suriye, Abhazya’nın bağımsızlığını tanıyabilir”

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vyaçeslav Çirikba, kısa süre içinde Suriye tarafından bağımsız bir devlet olarak tanınmayı beklediklerini söyledi.

Sputnik’e konuşan Abhazya Dışişleri Bakanı Çirikba, Şam ile Sohum arasındaki ilişkilerin gelişmesini beklediklerini söyledi. “Tabii ki Suriye’de devam eden savaş koşullarında, birçok potansiyel işbirliği alanının tamamlanması zor” diyen Çirikba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama yine de Suriye ve Abhazya ilişkilerinin güçlendirilmesi için her iki taraf da güçlü isteğe sahip. Bu durum, Abhazya’nın Suriye tarafından resmi olarak tanınmasıyla sonuçlanabilir mi? Bence her şey mümkün, ama tabii ki bu egemen bir devlet olarak Suriye’nin kendi kararı.”

Çirikba ayrıca, Abhazya ve Güney Osetya ile askeri güç kullanımını yasaklayan anlaşma imzalamayı reddeden Tiflis yönetimini de eleştirdi. Gürcistan’ın askeri gücü bir politika aracı olarak kullanmayı amaçladığını söyleyen Çirikba, “Gürcistan anlaşma imzalamayı kabul etmiyor. Bu da Abhazya ve Güney Osetya’ya karşı askeri güç kullanma hakkını koruduğu anlamına geliyor. Başka bir açıklaması yok” dedi. (tr.sputniknews.com)

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img