Yeni STK “Adil Rusya” kuruldu

0
512

Abhazya’nın başkenti Sohum’da “Adil Rusya” isimli sivil toplum kuruluşunun tanıtım yapıldı.
Yeni kuruluşun başkanı David Agırba’nın ifadesine göre, kuruluşun amacı, demokrasinin inşasında sosyal devlete destekte bulunmak… Agırba, “Örgütü etrafımızda gelişen her şeyi objektif bir şekilde değerlendirebilecek gençleri çekmek ve ülke toplumsal yaşamının iyileşmesine yardımcı olmak amacıyla kurduk. Modern toplum gelişimi için dayanışma ve adalet gerekli. Abhazya’nın en önemli sorunu sosyal eşitsizliktir. Bu konuda bizler, ülkenin vatandaşlarının refahı ve yaşam seviyesini iyileştirmeyi sağlamak için tüm kaynakların var ve gerekli olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Adil Abhazya kuruluşunun tanıtımına katılan Halk Partisi Başkanı Yakup Lakoba, “Farklı parti ve STK’ların varlığı devletin demokrasi seviyesinin göstergesidir. Bundan ötürü devletin bu tarz kurumların açılmasını teşvik etmesi gerekir” dedi.
Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, Abhazya Devlet Başkanı Yardımcısı Vitali Gabniya da, Eğer sizler ne yönetime, ne muhalefete hizmet etmeyip, kendi bakış açınızı oluşturacaksanız size kulak verilecektir” ifadesinde bulundu. (ajanskafkas)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz