Köprübaşı Ömer Efendi köyü – Haç’emziye

0
926

Anadil Kursu

Düzce Köprübaşı Ömer Efendi köyünde Adıgeceyi (Адыгабзэ) konuşabilenlere ve anlayıp da konuşamayanlara yönelik olarak 17 Aralık’ta okuma-yazma kursu başladı.

Adıge Dili ve Edebiyatı Derneği ve Adıge Kültür Evi Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen kursun materyalleri Adıge Dili ve Edebiyatı Derneği tarafından temin ediliyor.


Kültürler arası diyalog

Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nde “Köyler Canlanıyor” başlığı altındaki proje ve etkinlikler devam ediyor.

Köprübaşı Ömer Efendi Köyü Kalkındırma Derneği tarafından köylerin ve köy ürünlerinin marka değerinin ve köylere olan ilginin artması için birçok konuda çalışmalar yapılıyor. Son olarak Kasım ayı içerinde Kalkındırma Derneği üyesi olan gençlerin oluşturduğu “Bridgehead Masters” gençlik grubu, Kazan Projesinin takibi niteliğinde bir proje yürütmeye hak kazandı. “Kültürlerarası Kazan” adlı Erasmus+ Gençlik projesi de AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansından alınan hibe desteği ile yürütülecek. İtalya, İspanya, Litvanya ve Bulgaristan’dan gelecek 24 genç, 1 hafta boyunca köydeki gençlerle birlikte çeşitli faaliyetler yürütecekler.
Katılımcı gençler, Köprübaşı’nda diğer ülkelerin mutfak kültürlerini öğrenecekler. Köyün ve projenin tanıtım videolarını 5 farklı dilde hazırlayacaklar. Katılımcılar ayrıca Köprübaşı Köyünü ve Düzce’yi kendi ülkelerinde tanıtacaklar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz