Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

FK-1864 Spor Kulübü’nden Abhazfed’e ziyaret

FK 1864 Spor Kulubü Başkan’ı İsa Tuncer ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Gül’den oluşan heyet, Abhaz Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret ederek kulüp hakkında bilgiler verdi.

FK 1864 Spor Kulubü Başkan’ı İsa Tuncer ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Gül’den oluşan heyet, Abhaz Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret ederek kulüp hakkında bilgiler verdi.

Başkan Tuncer; kulübün, Türkiye Diasporası Gençlerine spor imkanı sağlamasına, futbol eğitimine ve sonrasında başarıya güdüleyen yönüne dikkat çekerek, bu toplumun bu kulübe sahip çıkması gerektiğini belirtti. Kulübe üye olmak isteyen kişilerin kulübün web sitesi olan www.fk1864.org adresi üzerinden ücretsiz bir şekilde üye olabileceklerini belirten Tuncer, FK 1864 olarak amaçlarının; futbol eğitimi sayesinde, zeki, çevik ve ahlaklı gençlerin yetişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Başkan’ı Atanur Akhusba; federasyon olarak kendi kulübümüz olan FK 1864 kulübüne tüm imkanlar dahilinde destek verileceğini söyledi.
Görüşmenin ardından Abhazfed Genel Başkan’ı Atanur Akhusba ve Abhazya Türkiye Temsilcisi Vadim Harazia FK 1864 Kulübüne üye olmuştur. Akhusba kulübe üye olan ilk federasyon Başkan’ı olurken, Harazia’nın üyeliği Türk Pasaportu dışında üye olan ilk kişi olarak kayıtlara geçmiştir.

Bilindiği üzere FK 1864
2008 yılında İstanbul Pendik’te yaşayan Kuzey Kafkasyalılar tarafından kurulmuş ve adını Büyük Kafkas Sürgünü tarihi olan 1864 yılından almıştır.

Yazarın Diğer Yazıları

Акәашаратә проект

Акәашаратә проект Eytsikәashow раԥхьатәи аконцерт мҩаԥысит аҳәынҭқарратә филармониаҟны лаҵарамза 2 рзы. Аиндаҭлараҟны актәи аҭыԥ иазықәԥоит 14 гәыԥ, аҳамҭа хада 450 000 мааҭ ыҟоуп. Акомандақәа азыҟарҵоит...

Аҧсны азыҟазаашьа

Кафкас Хеидкылақәа Рфедерациа (КАФФЕД), Мшаҧымза, Аҧсны азыҟазаашьа темас иаҭаны, интернет хархәарала алацәажәара еиҿнакааит. ҚАФФЕД ахада Унал Улучаи, ахада ихаҭыҧуаҩы Муҳаррем Саран, Маӡаныҟәгаҩы Омер Аҭалар,...

Ҭырқәтәылатәи Аҧсуаа ирызку арапорт

Кафкас Хеидкылақәа Рфедерациа (ҚАФФЕД) Аҧсны Аусазуыра Агрупа алахәҩы Елчин Башьол, Ҭырқәтәылатәи Аҧсуаа ирызкны лҭҵаара инамаданы илҩыз арапорт, Жәларыбжьаратәи Ажәлархәыҷқәа Рзиндырра Група (Minority Rights...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img