Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Salihli: Çerkes Düğünü

Tanışıklığın artırılması ve dostluğun pekiştirilmesi amacıyla Salihli Çerkes Grubu tarafından düzenlenen etkinliğe kalabalık bir katılım oldu. 16 Şubat günü gerçekleştirilen etkinliğe Manisa Çerkes Kültür Derneği Başkanı Abdullah Hırçıner de katıldı.
Salihli Çerkes Grubu adına konuşan Kafkas Dernekleri Federasyonu Salihli Temsilcisi Bülent Örs, “Çerkes sürgün ve soykırımından sonra Çerkeslerin büyük çoğunluğu 155 yıldır Türkiye topraklarında yaşıyor. Çerkesler, Türkiye bahçesinin çok renkli çiçekleridir. Çiçekler ne kadar bakımlı olursa bahçe o kadar güzel olur. Çok kültürlülük toplumsal zenginliktir” dedi ve amaçlarının Çerkes kültür ve dilinin yaşatılması olduğunu söyledi.
Olga Canset Turay tarafından çalıştırılan Salihli Çerkes Oşhamafe Halk Dansları Topluluğu’nun yaptığı gösteri izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Gecenin sonunda ise gençler ve büyükler mahalli düğün/ceug yaparak gönüllerince eğlendiler.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img