Kafkasyalı öğrenciler Şamil Vakfı’nda buluştu

0
922

Türkiye’de eğitim gören Kafkasyalı öğrenciler, İstanbul’da buluştu. Kafkas Vakfı ve Şamil Eğitim ve KültürVakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik, Şamil Vakfı’nın Kadıköy’deki merkezinde gerçekleşti. Etkinlikte, kökenleri Kafkasya’ya dayanan Türkiye vatandaşı öğrenciler ile Kafkasya’dan gelen öğrencilerin kaynaşması amaçlandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Arıhan, geçmiş dönemde üç kez yapılan programın önemine dair açıklamalarda bulundu.

Birçok farklı ülkede birçok dilleri konuşan Kafkas insanının birleştirici bir tarih ve kültürel varlığından bahseden Arıhan, “Kafkasyalı olmak bizi birleştiren en önemli husus. Hedefimiz Kafkas kardeşliğimizi pekiştirmek ve bu duygumuzu herkese ilan etmektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kafkasyalı öğrencilerimizle Kafkasya’dan gelen öğrencileri bir araya getirmek, onları kaynaştırmak da görevimiz. Bu sayede Türkiye ve Kafkasya arasındaki yüzlerce yıllık kardeşlik ilişkilerini geleceğe dönük kalıcı biçimde artırmak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz