Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Jıneps’e fon desteği

15 yıl sonra bir ilk…
AB fonlarından yararlanmak, yayın yaşamımız boyunca zaman zaman gündemimize giren bir konuydu. Gazeteciler Cemiyeti üzerinden destek konusu duyumu ile harekete geçtik, başvurduk ve destek listesinde yer aldık.
Bilgisayar donanım ve yazılım, görsel kayıt ekipmanı, web sitemizin geliştirilmesi, bazı haberlerimizin telif bedelleri ve pandemi nedeniyle sorun olmaz da gerçekleştirebilirsek Jıneps okurlarıyla buluşmayı hedefleyen şehirlerarası ziyaretler bu desteğin kapsamında. Anavatandaki gazetelerle ortak yayına başlamış ve iki sayı yayımlamıştık. Bir yıl sürecek bu destekle artık her ay Türkçe Jıneps’in yanı sıra dijital yayımladığımız anadilde bir ekimiz de olacak.
Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanı ile çoğulcu medyaya zemin hazırlamayı, gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için dirençlerini artırmayı ve mesleki dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında verilen destek araçlarından Basın Evi Destek Aracı (BEDA) II. Dönem başvuru sonuçlarına göre; gazeteciler, medya kuruluşu ve örgütlerinden oluşan 31 başvuru sahibine destek sağlanıyor.
14 Şubat’ta başvuruya açılan destek aracına gazetecilerden, medya kuruluşlarından ve sivil toplum örgütlerinden, toplam 22 farklı ilden 110 başvuru yapılmıştı. II. dönem kapsamında 10 farklı ilden yapılan ve onaylanan 31 başvurunun illere göre dağılımında Ankara, Aydın, Diyarbakır, Eskişehir, Hakkâri, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Muş yer alıyor.
M4D Projesi’nin destek araçlarından biri olan BEDA ile medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, medya kuruluşları ve gazetecilerin, gazetecilik faaliyetlerini devam ettirebilmeleri, kapasitelerini güçlendirmeleri ve Türkiye’deki çoğulcu medyanın oluşumunun desteklenmesi amaçlanıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Genç ve cesur: Kuzey Kafkasya’nın modacıları

Nalçik'ten üç genç tasarımcı, günümüz tüketicilerinin nelere değer verdiğini ve küçük etnik markaların kârlı hale gelip gelemeyeceğini anlatıyor Farklı DNA’ya sahip Lalina Saralp’ın konsepti, Kuzey Kafkasya’nın...

Açlık ve yoksulluk sınırında vahim tablo

TÜRK-İŞ’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının nisan ayı sonuçlarına göre Ankara’da yaşayan 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img