Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Suç ve Ceza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

“Herkes İçin Adalet” temasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Şişli Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ödül töreni, 2 Aralık’ta Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Evi’nde yapıldı.  

“Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması” en iyi film ödülünü Peter Kerekes’in yönettiği “107 Mothers – 107 Anne” filmi aldı. 

“Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması” dalında 2 filme ise özel ödül verildi: Yujiro Harumoto’nun yönettiği “A Balance – Bir Denge” filmi ve Ahmet Necdet Çupur’un yönettiği “Yaramaz Çocuklar”. 

“Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması” dalında en iyi film ödülü, Molly Manning Walker’ın yönettiği “Good Thanks, You? – Ben İyiyim, Ya Siz?” filmine verildi.  

“Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü”ne Serhat Karaaslan’ın yönettiği “Les Criminels – Suçlular” filmi layık görüldü. “Öğrenci Jürisi Ödülü”nü ise yönetmenliğini Behtash Sanaeeha ve Maryam Moghaddam’ın yaptığı “Ballade of A White Cow – Beyaz İnek İçin Balad” filmi kazandı. 

Yazarın Diğer Yazıları

«Къэгъэлъэгъонэу Нартхэм Ямашlо»

Сурэтышlэ цlэрыlоу Гусэрыкъо Махьмуд «Нартхэм Ямашlо» зыфиlогъэ иунэе къэгъэлъэгъон, Станбул хьаблэу Меджидиекёй Искуствэ Галерия къыщзэlуихыгъ. Къэгъэлъэгъоныр Мэкъуогъум и 1-15-нэсэ lухыгъэщт. Гусэрыкъо Махьмуд, Тыркуем Културэмкlэ...

Ягъан Дениз хадзыжьыгъ

Тыркуем, Гъэтхапэм и 31-рэ тхаумафэм, Шъолъыр пашэхэм яхэдзынхэр щыкlогъагъэх. Нэбгырэ милион 48-рэ мин 256.117-рэм ащ амакъэхэр щатыгъ ыкlи илъэситфым лэжьэщт унэшъошlыхэр хадзагъагъэх. Ау мыдэныгъэ...

Черкес лъэпкъ гъэкlодыр зэльашlэн фае, аштэн фае

КАФФЕД-р Дюзджэ Кавказ Хасэхэм я Федерация (КАФФЕД), Черкес Лъэпкъ Гъэкlодыр ыкlи Хэкур Ягъэбгынэным и я 160-рэ илъэс къалэу Дюзджэ щыхигъэунэфыкlыгъ. Жьоныгъуакlэм и 25-рэм зэхащагъэ зэlукlэм...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img