Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

‘Vatansız’

Yönetmen Esra Yıldız’ın “Vatansız” belgeseli, Boston’da 13-23 Kasım tarihlerinde düzenlenen 17. Türk Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde Kurt Fendt, Peter Keough ve Erin Trahan’dan oluşan jüri tarafından özel mansiyon ile ödüllendirildi. 

Festival yönetimi tarafından yapılan duyuruda ödüllendirilen film şöyle tanıtılıyor: “Vatansız, 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan ve 1982 yılında vatandaşlıkları iptal edilen iki muhalif gazetecinin, Doğan Özgüden ve İnci Tuğsavul Özgüden’in hikâyesidir. 

Belgesel, 1974 yılından bu yana Brüksel’de sürgünde yaşayan Doğan Özgüden ve İnci Tuğsavul Özgüden’in kurucusu oldukları çok kültürlü eğitim merkezi Ateliers du Soleil’de (Güneş Atölyeleri) ayrımcı ideolojilerden arınmış bir dünya vizyonlarını nasıl yaşama geçirdiklerini anlatıyor.” 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img