Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Yardım kampanyası başlatıldı

Kaffed’in açtığı kampanyaya katkı sağlamak için İstanbul’da da İKKD GENÇ, Suriye’den Anavatan Kafkasya’ya dönüş yapmak isteyen soydaşlar için, 3 Ağustos’ta Ataşehir Nart Cafe’de iftar organize etti.

Yaklaşık 120 kişinin yer aldığı iftar organizasyonuna, Çerkesler ve Çerkes dostları katıldı. İftar yemeğinden elde edilen tüm gelir ise ivedi olarak KAFFED’e iletildi.

Davette İKKD GENÇ tarafından üzerinde Hacı Giranduk Berzeg’in “Savaştan fırsat bulduğumda, bir elimle yaramdan akan kanı durdurmaya çalışırken, öbür elimle mısır pastasını bir ağacın altında halkımın en küçüğüyle paylaştım” sözlerinin yazılı olduğu bağış zarfları dağıtıldı. Davete katılanlar yaptıkları bağışlarla da kampanyaya büyük destek oldular.

İKKD Genç, iftarın tüm gelirinin “Suriyeli Soydaşlarımız İçin Tek Yürek Olalım” kampanyasına aktarıldığını ve asıl sahiplerine ulaşıncaya kadarki sürecin yakın takipçisi olduklarını vurguladı.

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img