Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

“Darbeye Karşı Demokratik Direniş”

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Bakırköy Halk Pazarı’nda “Darbeye Karşı Demokratik Direniş” mitingi düzenledi. Mitinge HDP’li vekillerin yanısıra, HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel de katıldı.
Darbeye Karşı Demokratik Direniş mitingi, geçen sene HDP’nin Diyarbakır mitingine düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başladı.

Mitingde konuşan Demirtaş, 7 Haziran’dan bu yana yaşananlara değinirken, 7 Haziran seçimleri öncesi 160 teşkilatlarının saldırıya uğradığını hatırlattı. Demirtaş, dokunulmazlıklarının kaldırılmasına, Gezi direnişine, sokağa çıkma yasaklarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasıyla ilgili tartışmalara değinerek, “Onlarca yıldır gizli ajandaları ile sinsi bir şekilde saraydaki zatın öncülüğünde hareket eden bir grubun hazırlık yaptığını da biliyoruz. Sivil toplum alanında kendine bağlı sivil toplum örgütü oluşturmuş. Devlet içinde devlet oluşturmuş. Bir din devleti hazırlığı değil bu. Bu şekilde tanımlarsak eksik kalır. AKP dini diye bir şey var. Haşa kendine has bir peygamberlik yarattı” dedi.

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img