Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

608. Hafta

608 haftadır Galatasaray Meydanı’nda kayıpların akıbetini soran Cumartesi Anneleri, 19 Kasım’daki buluşmada Hayrettin Eren için oturdu.
Gözaltında kaybettiği oğlu Hayrettin Eren için “36 yıldır 36 dakika olsun çıkmıyor aklımdan” diyen Elmas Eren, “Çocuklarımızın akıbetini bize bildirsinler. Çocuğumun kemiklerini bulduğum zaman koynuma alıp gideceğim” dedi. Hayrettin Eren’in kardeşi ve aynı zamanda DİSK Basın-İş Başkanı Faruk Eren de burada bir konuşma yaparak, “Bu meydanda oturup faillerinden hesap sormaya devam edeceğiz” dedi.
608. hafta açıklamasını ise Ümit Tekay Dişli okudu. Hayrettin Eren’in kaybediliş öyküsünün anlatıldığı metinde “608 haftadır Galatasaray’dayız çünkü Türkiye’de yargıyı ‘adalet’ ve ‘özgürlük’ aracı olmaktan çıkartıp belli bir ideolojinin taşıyıcısı yapan hükümetler, hukuku ve adaleti bu topraklarda hükümsüz bıraktı” denildi.

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img