Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kafkas Gençlik Kar Festivali

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanöaraş Kafkas Kültür Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen 1. Kafkas Gençlik Kar Festivali Göksun’da gerçekleştirildi.
Göksun Yantepe Mahallesi Arslanbey Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen 1. Kafkas Gençlik Kar Festivali’ne AKP Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Nursel Reyhanlıoğlu, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği yönetimi ile diğer Kafkas dernekleri ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü ve Kafkas Derneklerinin işbirliği ile gerçekleştirilen vatandaşların kar üzerinde kayak yapıp gönüllerince eğlendiği festivale Göksun Çerkes Derneği, Afşin Çerkes Derneği ile çevre il, ilçe ve mahallelerden bin civarında insan katıldı.
Dünyanın en büyük Çerkes Bayrağının, Yantepe diye adlandırılan yamacın üzerine açılması ile başlayan festivalde Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Hakan Aydemir’in açılış konuşması, Yürüyüş Kortejin oluşturulması, Kortejin yamaçta açılan Adigey bayrağına yürüyüşü ve kayak yarışmaları yapıldı.
Festival alanında konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç birlik ve beraberliğin önemine değinerek 2018 yılında yapılması planlanan festivalin daha detaylı yapılacağını dile getirdi. Göksun Belediye Başkanı Coşkun Aydın ise yaptığı konuşmada Kafkas kökenli vatandaşlarla kopmaz bağlar oluştuğunu belirterek organizasyona emek veren herkese teşekkür etti.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img