Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Çerkes Kültür Evi yeni binasında

Çerkes Kültür Evi’nin açılışı, Yaşam Vadisi 2. Etap’ta Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpıl, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Podyelışev, Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yıldız Şekerci ve Çerkes Kültür Evi Başkanı Ömer Çötok’un katılımı ile gerçekleşti.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık açılış konuşmasında Çerkes kültürünü yaşatacak olmalarından dolayı mutluluğunu paylaşırken Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpıl de aynı duygularla iki ülke arasında güzel bağlar kurmak adına çalışacaklarını belirtti.

Beylikdüzü Belediyesi’nin jesti

Jıneps’in görüştüğü Çerkes Kültür Evi Başkanı Ömer Çötok, Çerkes Kültür Evi’nin 2014 yılında faaliyete başladığını belirterek şunları söyledi: “Dönemin Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Başkan Yardımcısı Mehmet Murat Çalık ile yaptığımız görüşmelerde kısa-orta-uzun vadedeki hedeflerimizden söz etmiş, Beylikdüzü ve civarındaki Çerkesleri bir araya getirebileceğimiz bir mekâna ihtiyacımız olduğunu belirtmiştim.
Ekrem İmamoğlu ve Mehmet Murat Çalık’ın tasarlayıp hayata geçirdiği Yaşam Vadisi’nde Çerkes Kültür Evi’ne de bir bina tahsis edildi.
Ekrem İmamoğlu ayrıca KAFFED’in organize ettiği ‘21 Mayıs’ta Anavatan’ etkinliklerine birkaç yıl boyunca kişisel olarak sponsorluk da yaptı.”

Nalmes ve İslamey konserine büyük ilgi

Açılışın ardından Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Adigey Cumhuriyeti’nin ünlü gruplarından Nalmes ve İslamey sahneye çıktı.
Şölen tadında geçen dans ve müzik gösterilerinin ardından Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Adigey Cumhurbaşkanı Murat Kumpıl’a çiçek ve plaket takdim etti.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img