Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Aromalı, ısıtılmış tütüne yasak önerisi

Avrupa Komisyonu, tüketimindeki ciddi artışın ardından aromalı, ısıtılmış tütün ürünlerinin Avrupa Birliği ülkeleri genelinde satışının yasaklanması önerisinde bulundu.  

Konuyla ilgili açıklama yapan Avrupa Komisyonu Sağlıktan Sorumlu Üyesi Stella Kyriakides, “Aromalı, ısıtılmış tütünü piyasadan kaldırarak, ‘Avrupa’nın Kanseri Yenme Planı’ kapsamında 2040 yılına kadar nüfusun yüzde 5’inden daha azının tütün kullandığı ‘Tütünsüz Bir Nesil’ yaratma vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda bir adım daha atıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Kyriakides ayrıca “Her 10 akciğer kanserinden dokuzunun tütünden kaynaklandığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve hayatlarını kurtarmak için sigara içmeyi mümkün olduğunca cazip olmaktan çıkarmak istiyoruz” dedi. 

Komisyon tarafından önerilen yasak, Avrupa Birliği üyesi 27 ülke hükümeti ve Avrupa Parlamentosu’nun onaylaması halinde yürürlüğe girecek. 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img