Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Adige Kültür Festivali

Adigey Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ile Halk Kültürü Merkezi’nin düzenlediği 10. Uluslararası Adige Kültür Festivali, 2-4 Aralık tarihleri arasında Maykop’ta yapıldı. Etkinliklere “İbrahim Tsey Adige Ulusal Tiyatrosu” ev sahipliği yaptı. 

Adigey, Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes, Kuzey Osetya-Alanya, Krasnodar Bölgesi, Abhazya, Ürdün, Türkiye, Suriye, Almanya ve İsrail’den sanatçı, müzik ve dans ekipleri ile halk sanatı ustalarının katıldığı festivalde konser, sergi, atölye çalışmaları, dans gösterileri gibi etkinlikler gerçekleştirildi.  

Festivale Türkiye diasporasından İstanbul Kafkas Kültür Derneği’ni temsilen Marje ve Mazenef dans grupları, Kayseri Kafkas Derneği’ni temsilen Maze Müzik Grubu ile Elif Akar Atay, Çorum Kafkas Kültür Derneği’ni temsilen Mazenef Mızıka Grubu, Reyhanlı Çerkes Derneği’ni temsilen Laşin Apiş ve bireysel olarak pşine ustası Mustafa Zorum Ünal katıldı. 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img