İstanbulluları heyecanlandıran resim sergisi Caddebostan’da

0
101

Bugüne kadar pek çok sergiye ev sahipliği yapan Caddebostan Kültür Merkezi dikkat çekici bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Nur Arıoğul’un “Tropikal Duyumlar” adını verdiği resim sergisi 6 Aralık Çarşamba günü saat 18.00’de, Caddebostan Kültür Merkezi’nin 4. katında sanatseverlerle bir araya geliyor.

Yıllar boyu anlatılagelen fakat pek çok sebepten uzak kaldığımız coğrafyaların resimlerini çağrıştıran çalışmalar, gerçek halini yansıtan ancak bir o kadar da sanatçının duygusal deneyimlerine dokunmuş gerçek dışı figürlerden oluşuyor. Yeşil figürlerin insan kalabalıklarını temsil ettiği düşüncesinden yola çıkan Nur Arıoğul, eserlerini izleyenlerin kendi yaşam birikimine ve duygu kodlarına göre yeniden bir eser üreteceğine inanıyor. “Tropikal Duyumlar” ismini taşıyan sergide sanatçının doğa temalı yağlıboya, akrilik ve linol baskı çalışmaları yer alıyor.

Mahir Güven, Şenol Yorozlu ve Mehmet Güleryüz gibi alanında usta olan kişilerin öğrencisi olan Nur Arıoğul’un eserleri birçok karma ve kişisel sergide kendine yer buldu. Son olarak ekim ayında Büyükada’daki Adalar İnisiyatifi’nde eserleri sergilenen Nur Arıoğul’un son çalışmaları 27 Aralık’a kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.

 

Haber: Mirac Albek Hızlıok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz