Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Abhazya Ampute Futbol Takımı, Sakarya’daydı

Abhazya Bağımsızlık Savaşı’nda yaşadıkları olaylar neticesinde vücutlarının belirli yerlerini kaybeden gazilerden oluşan “Abhazya Cumhuriyeti Ampute Futbol Takımı”, Futbol Federasyonu Başkanı Bartsıts Dzhamal başkanlığında 16 kişiden oluşan bir heyetle, Sakarya Abhaz Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Abhaz Federasyonu tarafından karşılanan Ampute Futbol Takımı, Fenerbahçe Kulübünü ziyaret ettikten sonra, önceki günde, Türkiye’de Abhaz’ların en yoğun yaşadığı il olan Sakarya’ya geldi. Abhazya savaşında omuz omuza birlikte savaşırken şehit düşenlerin ailelerini de ziyaret eden Ampute Futbol Takımı, onlara birer madalya takdim etti.
Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Bartsıts Dzhamal yaptığı konuşmasında, Sakarya’da olmaktan çok duygulu olduklarını ifade ederek, “Bu gençlerimiz vatanını korumak için canlarını ortaya koyarak, savaşarak gazi oldular. Sakarya’ya ilk defa geldik ve çok duygulandık” dedi. Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ise, Ampute Futbol Takımı’nı Sakarya’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Federasyon Başkanı Bartsıts Dzhamal’a çiçek takdim eden Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, Bağımsızlık savaşında, hayatları pahasına büyük mücadele eden şahitleri saygıyla andıklarını, gazi olan gençlerden oluşan futbol takımını da tebrik ederek, “Bunlar birer barış elçisidir. Barışı, sevgi ve saygıyı ortaya koymuşlardır” dedi.

Haber: Levent Candan

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img