Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Abhazya’nın Türkiye yaptırımları onaylandı

Abhazya hükümeti Türkiye ile ilişkilerde Abhazya’nın uygulayacağı kısıtlamalar listesini onayladı. 15 Ocak’ta Abhazya Başbakanı Artur Mikvabiya’nın imzaladığı kararnamede 1 Mart 2016’dan itibaren Abhazya bölgesine getirilmesi yasaklanan Türk malları listesi onaylandı. Listede, patates, salatalık, domates, soğan, elma, armut, şeftali, üzüm, turunçgiller ve diğer meyveler ile sebzeler yer alıyor.
Bunun dışında, 1 Mart’tan itibaren Abhazya’ya Türkiye’den taze, kurutulmuş, tuzlanmış, tütsülenmiş ve dondurulmuş balık, balık filetosu ve kıymasının getirilmesi de yasaklanıyor.
Abhazya bakanlar kurulunun sitesinde, 19 Ocak’ta yayınlanan kararnamede Türkiye’den, kanunların belirlediği ölçüde, kişisel kullanım için mal getirilmesi yasaklanmıyor.
Kavkazki Uzel’in verdiği bilgilere göre, ayrıca, Abhazya geçici olarak Türk sivil kuruluşlarının faaliyetlerini durduruyor ve yenilerinin kaydını yasaklıyor.

“Tedbirler diasporayı kapsamayacak”
Abhazya Devlet Başkanı Raul Hacımba, Türkiye’ye yönelik alınan kısıtlayıcı önlemlerin, Türkiye’deki Abhaz diasporası ile ilişkileri ve ekonomik işbirliğini kapsamayacağını açıkladı.
Sputnik Abhazya’nın verdiği bilgilere göre, Hacımba, Abhazya’nın Rusya ile işbirliğinden kaynaklanan her türlü sorumluluğu yerine getireceğini kaydetti.
Hacımba, “Bu sorumluluk hayata geçirildi ve kararımızla Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerde geçici yaptırımlar getirildi. Bu konuda altını çizmek istiyorum ki, getirilen yaptırımlar Türkiye ve diğer ülkelerdeki yurttaşlarımızla ilişkilerimizi ve ekonomik işbirliğimizin gelişimini kapsamayacak” dedi. (ajanskafkas)

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img