Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Ukrayna…

Dildaşlarım, yoldaşlarım ve can kardeşlerim… Lütfen, sanal âlemde, uluorta ve hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan yazılara itibar etmeyin. Saklı kimliklerle ve çakma ad ve soyadlarla yazan meçhuller var. Daha ileri gidemiyorum. Sabırla izliyorum.

Şimdi dikkat! Rusya, değil. Rusya Federasyonu. Yasal isim bu. Belgesini de sunuyorum ve size soruyorum; bu sistem içinde bulunan ve bunu kabul eden bir özerk bölge yönetimi, merkezin alacağı bir karara, hangi gerekçe ile karşı çıkacak? Kazaen çıksa bile bedelini öder. Ben bir Çerkes insanıyım ama TC yurttaşıyım. Şimdi, Ankara’nın aldığı herhangi bir karara, “Yok arkadaş, bu karara katılmıyorum ve verilen görevi de yapmıyorum!” diyebilir miyim?
Kabadayılığınız, haricen, anavatan mukimlerine mi?

Abhazya’nın ve Güney Osetya’nın bugünkü durumunun başmimarı Sn. Putin değil midir? Ve orayı tanıyan, Rusya Federasyonu değil midir?

Dikkat! Bu sonucu ANKARA, asla kabullenemedi. Nedenlerine girmiyorum. Senaryo, Rusya Federasyonu içindeki Kafkas halklarını kışkırtmaktır. Ve Tiflis’in piyonluğunda, orada, yani Kafkasya’da, emperyal bir gedik açmaktır. Bunu başaramayan, sözümona “NATO-Ukrayna” olayı ile İblisi bir plan içindedir.

Canım Ankara, şu anda Rusya Federasyonu ile hiçbir bağı kalmayan ve birliktelikte övündüğünüz kardeş Türki cumhuriyetlerin hangisi Rusya Federasyonu’nun hilafına hareket edebiliyor? Haydi, hodri meydan! Tanıyın KKTC’yi. İşte, hazımsızlık burada. Ankara, tanı Abhazya’yı.

NOT: Daha önce yayımladım, belgesiz yazmayın (fikir beyan etmek, hakkınızdır). Savaşın her türlüsü kötü. Buna, Rusya Federasyonu’nda kötü, Ankara’da iyi mi diyeceğiz?
Ukrayna’ya asker gönderme konusunda neden sadece Kafkas halkları konuşuluyor da diğer özerk bölgeler ıskalanıyor? Birazcık AKIL! İstiyorum. Kadirov’un kararını destekliyorum. Sevgili Çeçenler; “Mu-Selmanlık” adına öldüğünüz yeter. Cennette yer kalmadı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

Ben kimim?

Dildaşlarım, “Ben kimim?”, Türkçe konuşuyorum ama;  - Tıp dilini  - Hukuk dilini  - Siyaset dilini  - Ticaret dilini  - Dinsel inanç dilini  Anlamıyorum. Ben kimim?  - “Hac” zengine farz  - “Zekât” zengine...

Uygarlık

Dildaşlarım, Çerkeslerle ilgili ne yazarsanız yazınız, dünyanın, kültürel ve uygarlık konusundaki yetkililerinin, bitmez ve tükenmez bir sorusu şudur:  -Senin, insanlık tarihinin bilinen uygarlık yaratılarında yerin...

İnançlar

Dildaşlarım, isim vererek yazmak asla prensibim değildir. Söyleyeceklerimi ya telefonda ya da birebir karşılaştığımda dile getiririm. Çünkü yazılar, bazen niyet okuma şablonunda pek çok...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img